12.-14.04.2023 toimus Lätis, Pavilostas Läänemere idaranniku sadamate võrgustiku arendamisele suunatud Eesti-Läti piiriülese koostööprogrammi viimane ehk kaheksas projektipartnerite kohtumine.

“Improvement and Promotion of the East Baltic Coast Harbours Network” projekti lõppkohtumisel osalejatel oli võimalus külastada Pavilosta, Liepaja, Ventspilsi, Roja, Mersragsi ja Engure sadamaid ning suhelda sadamajuhtidega. Täname projekti juhtpartnerit Riga Planning Region. Projekti partneriteks Eestist on lisaks Saarte Liinidele ka SA Hiiumaa Sadamad ja Eesti Väikesadamate Arenduskeskus.

AS Saarte Liinid poolt osalesid kohtumisel Meelis Saarlaid ja Jaanus Jürivete. Eesti sadamate esindajad jõudsid Nasvalt Pavilosta sadamasse peamiselt tuule jõul kaptenite Priit Kuusk ja Meelis Saarlaid juhitud purjelaeval Admiral Bellingshausen.  Laevale oli see ühtlasi ka selle aasta avareis ja soojendus plaanisolevaks teekonnaks üle Atlandi ookeani.

Eesti-Läti piiriülese koostööprogrammi rahastas Euroopa Regionaalarengu fond summas € 2 808 643,01, kusjuures projekti partnerite kaasfinantseering on summas € 414 056,63. Programmist saime seekord tuge Sõru sadama arenduseks, varasemates sama programmi projektides on rahastust saanud ka Munalaiu ja Ruhnu väikelaevade sadamad.

Rohkem infot Läänemere idaranniku külalissadamatest ja projektist: http://www.eastbaltic.eu.