Saarte Liinide sadamates on alanud infograafika uuendustööd. Uuendatud kujundusega siltide ja viitade paigaldamine on juba käimas Kuivastu ja Virtsu sadamates ning peagi järgnevad Rohuküla, Heltermaa, Roomassaare ja Papissaare sadamad. Projekti eesmärk on viitade kaasajastamine ning sadamates külastajate kogemuse parandamine ligipääsetavuse, mugavuse ja ohutuse kaudu. Üheks oluliseks muudatuseks on suitsetamisalade piiramine. Suitsuvabad alad hõlmavad ooteradu ja hoonete ümbrust, samas kui eraldatud suitsetamisalad on märgistatud ja paiknevad eemal tihedast inimeste voost. Teine suurem uuendus on neljajalgsete sõprade lubamine sadamahoonetesse, mida tähistavad rohelised koerapildid sadamahoone ustel.

Samuti oleme viimastel aastatel investeerinud digitaalsetesse infokandjatesse. Külastajatele mõeldud veebileht slmarinas.ee ja ettevõtte koduleht saarteliinid.ee on saanud olulised uuendused. Lisaks on sadamatesse paigaldatud ulatuslik videokaamerate võrgustik, mis võimaldab otsepilte sadama-aladest. See aitab reisijatel jälgida ootejärjekordade pikkust ning ilmaolusid. Otsepildid on kättesaadavad kodulehel Kuivastu, Virtsu, Heltermaa, Rohuküla ja Ruhnu sadamast. IT-osakonna juhtimisel on käimas ka WIFI-leviala arendamise projekt, mis parandab traadita võrguühendust piirkondades, kus mobiilne andmeside on nõrk.

Viimastel aastatel oleme sadamates arendanud iseteeninduslikke lahendusi. Alates eelmisest hooajast kasutame väikelaevasadamate külastuste registreerimiseks ja tasumiseks Harba rakendust, mis on tasuta mobiilirakendus külastuse registreerimiseks ja kaikoha eest tasumiseks. Samuti on meil hea meel teatada, et alates sellest hooajast on SNABB parkimisteenuse pakkujana liitunud meiega Virtsu, Kuivastu, Rohuküla, Heltermaa ja Roomassaare sadamates.